Artykuły i publikacje
Powrót do artykułów

Sprzęt poleasingowy tańszy na aukcjach, Dzień Nowotomyski - 15.11.2011

Chcemy założyć firmę, ale nie mamy wielu środków na start? Okazuje się, że finansowe wsparcie na rozpoczęcie działalności można zdobyć nawet bez kapitału na start. Do dyspozycji są środki unijne, pieniądze z programów rządowych i resortu pracy, można liczyć na dwa lata ulgi w wysokości składek odprowadzonych do ZUS. Na uruchomienie własnej firmy osoba bezrobotna może dostać z Urzędu Pracy bezzwrotną dotację. Z reguły koszty są dużo wyższe niż dofinansowanie i w praktyce osoby decydujące się na otwarcie własnej firmy biorą kredyty, korzystają z oszczędności czy pożyczają pieniądze od rodziny - często jednak i to nie wystarcza. Trzeba oszczędzać i minimalizować koszty - powtarzają sobie młodzi kapitaliści.
Sposobem i pewnego rodzaju obejściem wymagań inwestycyjnych są coraz bardziej popularne aukcje internetowe przedmiotów poleasingowych i powindykacyjnych.
- To łatwe i wygodne zakupy bardzo atrakcyjnych przedmiotów, począwszy od poleasingowych i powindykacyjnych samochodów, maszyn produkcyjnych i rolniczych różnego typu, poprzez sprzęt do wyposażenia sklepów, na urządzeniach biurowych skończywszy - mówi Piotr Adamowicz z działu sprzedaży portalu Centa.pl. - Wszystkie wystawione produkty są opisywane, wycenione przez rzeczoznawcę oraz opatrzone fotografiami. Przedmioty można oczywiście zobaczyć na własne oczy i podjąć decyzję o przystąpieniu do aukcji. Przy zakupach używanych samochodów i maszyn najważniejsza jest możliwość określenia ich faktycznego stanu oraz historii ich użytkowania. Wystawione przedmioty można bezpośrednio obejrzeć w Poznaniu. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie nowych placów i magazynów takiego sprzętu na południu Polski i w Warszawie.
Plusem takich zakupów oprócz niewątpliwej atrakcyjności jest także bezpieczeństwo transakcji, o które dbają przedstawiciele firmy.
- Reprezentujemy sprzedającego przy podpisaniu umowy sprzedaży oraz organizujemy rozliczenia od odbioru aż do wydania przedmiotu kupującemu. Bardzo zależy nam na komforcie biorących udział w aukcjach oraz wystawiających produkty - tłumaczy Piotr Adamowicz.

Dzień Nowotomyski - 15.11.2011