Artykuły i publikacje
Powrót do artykułów

Sprzęt po leasingu może być okazją, Puls Biznesu 20.10.11

Sprzęt po leasingu może być okazją

Na aukcjach poleasingowych znaleźć można prawie wszystko. Cenę trzeba sobie wywalczyć.

Własna firma to dla coraz większej rzeszy Polaków bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Widać to choćby po danych GUS — w ubiegłym roku działalność rozpoczęło łącznie ponad 307 tys. podmiotów gospodarczych. To najwięcej od ponad dekady. Jednak dla większości młodych przedsiębiorców główny problem stanowi dostęp do niezbędnego, szczególnie w pierwszej fazie działalności, kapitału. Środki unijne, pieniądze z programów rządowych, ulga w ZUS to za mało, aby pokryć wiele potrzeb. Wtedy zaczyna się szukanie oszczędności.

Prawie wszystko

Sposoby są na wyciągnięcie ręki. Wiele firm leasingowych, a także specjalnie do tego celu stworzone portale, organizują aukcje przedmiotów poleasingowych oraz powindykacyjnych. — Przedmioty poleasingowe to wszystkie przedmioty, które klient zwrócił firmie leasingowej po terminowym zakończeniu umowy najmu, a powindykacyjne — te, które zostały klientowi odebrane z powodu niewywiązania się przez niego z obowiązku płacenia rat leasingowych — wyjaśnia Tomasz Skrabka, specjalista ds. sprzedaży poleasingowej w VB Leasing Polska.

Na takiej aukcji można znaleźć wszystko albo prawie wszystko. — Poczynając od komputerów, a kończąc na luksusowych jachtach lub samolotach — twierdzi Grzegorz Palmi, z-ca Dyrektora Departamentu Windykacji w Raiffeisen Leasing-Polska. Krzysztof Maszczyk, kierownik sekcji sprzedaży poleasingowej w Europejskim Funduszu Leasingowym, dodaje, że stałym punktem oferty są pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe.

źródło: http://firma.pb.pl/2507092,13173,sprzet-po-leasingu-moze-byc-okazja