Artykuły i publikacje
Powrót do artykułów

Kupujesz w sieci, oglądasz na żywo

Portale aukcyjne oferują ogromne możliwości wyboru produktów oraz coraz lepszą obsługę. Kupujemy częściej, chętniej, oszczędzając czas i pieniądze. Przy całej gamie plusów, jakie niewątpliwie daje aukcja, nie spełnia ona jednak jednej z zasadniczych potrzeb konsumenta – nie daje możliwości zobaczenia na żywo produktu. Jeden z portali aukcyjnych, zajmujących się sprzedażą samochodów poleasingowych i na to znalazł sposób – nadzwyczajnie prosty.

Klikając „KUPUJĘ”, klienci aukcji internetowych odczuwają zazwyczaj niepokój związany z brakiem możliwości zobaczenia na własne oczy wybranego przedmiotu. Zakupy przez internet są nową i dopiero raczkującą formą nabywania dóbr. Od wieków ludzie kupowali bezpośrednio od sprzedawcy. Przymierzenie, spróbowanie, rozmowa z ekspedientem, czy kupcem były stałym elementem procesu kupowania, wokół których wytworzyły się różne zwyczaje i style sprzedawania. W dobie zakupów internetowych cała ta sfera nie istnieje i konsumenci muszą się do tego przyzwyczaić. Jeśli kupujemy produkty dobrze znane i sprawdzone np. ulubione perfumy od zaufanego sprzedawcy - obawa jest mniejsza. W sytuacji jednak, gdy w atrakcyjnej cenie klient nabywa np. używany telefon komórkowy, komputer lub samochód jego niepokój rośnie.

Zobaczyć na własne oczy


Aukcyjne portale internetowe, które zajmują się sprzedażą np. samochodów poleasingowych i powindykacyjnych, maszyn rolniczych i produkcyjnych czy używanych sprzętów wyposażenia biur, zdają sobie sprawę z obaw klientów. Specjaliści od aukcji w sieci starają się minimalizować niepokoje i działać tak, aby potencjalni nabywcy nie rezygnowali z zakupów. – Wszystkie przedmioty są dokładnie opisane w 13. kategoriach i opatrzone zdjęciami. Dla każdej aukcji przygotowywana jest także wycena rzeczoznawcy – na kilkudziesięciu stronach dokumentu klient otrzymuje bardzo szczegółowy i niezależny opis oraz zdjęcia wszystkich usterek, zarysowań i ewentualnych wad – mówi Piotr Adamowicz z działu sprzedaży portalu Centa.pl. Ocena rzeczoznawcy i dokładny opis na pewno oddają bardzo dużo, jednak nie

rozwiązują kwestii zobaczenia na własne oczy samochodu, czy specjalistycznej maszyny. Szczególnie istotne jest to przy kupnie samochodu – dla nabywcy możliwość usłyszenia warkotu silnika to jeden z koniecznych warunków, aby bez obaw zadecydować o kupnie. Jednak i na to właściciele portali aukcyjnych znaleźli sposób i bynajmniej nie jest to nagrywanie odgłosów samochodu na MP3 i umieszczanie w sieci. – Wszystkie przedmioty wystawione na aukcjach kupujący może zobaczyć i sprawdzić. Klienci są zadowoleni i mają poczucie, że nie kupują „kota w worku”. Licytowane przedmioty można obejrzeć w Wysogotowie pod Poznaniem, w pobliżu jednej z największych w kraju giełd samochodowych – mówi Adamowicz z Centa.pl.

Dla wielu klientów aukcji internetowych pokonanie nawet sporej odległości nie jest problemem, aby bezpiecznie i do tego na atrakcyjnych warunkach zakupić droższy towar. - Taka forma zakupów jest dla mnie bardzo wygodna, gdy licytuję drogi sprzęt oglądam go na miejscu, a przy tańszych zakupach ufam ocenie rzeczoznawcy i zdjęciom – mówi Łukasz Kowalski właściciel firmy Simex z województwa warmińsko- mazurskiego, który regularnie kupuje na portalu specjalistyczne maszyny. To, czy ufamy czy raczej jesteśmy ostrożni oraz napięcie, jakie wytwarza się w związku z podejmowaniem ryzyka, to kwestia indywidualna każdego człowieka. Wynika ona najczęściej z doświadczeń oraz z cech osobowych. Niemniej jednak, warto przy podejmowaniu decyzji kupna mieć możliwość skorzystania z opcji „Zobacz na żywo”. To, czy ją wykorzystamy czy nie, zależy już tylko od nas.

źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kupujesz-w-sieci-ogladasz-na-zywo-2422691.html

źródło: http://www.ecommerce.edu.pl/wiadomosci/prasa/kupujesz-w-sieci-ogladasz-na-zywo.html